22 lutego 2017

Klasyka dla Smyka

W drugiej połowie stycznia, będąc jeszcze na krótkim urlopie w Iławie, dowiedziałam się od Agnieszki z Bocian drogę zgubił i Aga to czyta o akcji zorganizowanej przed Dagmarę z Socjopatka.pl oraz Radka z Osiński po ludzku. Już wtedy nie znając szczegółów akcji, wiedziałam, że w jakiś sposób będę chciała wziąć w niej udział. 


KLASYKA DLA SMYKA, 
czyli Daga i Osiński rozczytują milusińskich

Celem akcji jest zaszczepienie zarówno u dzieci, jak i młodzieży z Domów Dziecka pasji do czytania książek. Z początkowych założeń miało być tak, że raz w miesiącu ze zgłoszonych placówek zostanie wyłoniony jeden Dom Dziecka, który otrzyma pakiet książek. W lutowej edycji jednak pakiety książek powędrują aż do ośmiu placówek. Darczyńcą może zostać każdy - najważniejsze jest to, aby były to nowe książki, żeby żadne dziecko nie poczuło się gorsze. Pierwsza edycja Klasyki dla Smyka będzie trwała do końca kwietnia - to w tym miesiącu ze zgłoszonych Domów Dziecka zostanie wyłoniona ostatnia placówka, do której powędruje pakiet książek.


Jeżeli chcielibyście zgłosić konkretny Dom Dziecka do wzięcia udziału w lutowej akcji Klasyka Dla Smyka, wystarczy, że klikniecie w ten tekst i do 27 lutego zostawicie tam w komentarzu nazwę placówki. 

CHCESZ WSPOMÓC KLASYKĘ DLA SMYKA?
Zapoznaj się z regulaminem akcji i napisz do Dagmary: socjopatka@socjopatka.pl - która, udzieli Wam szczegółowych informacji jeżeli ktoś z Was chciałby zostać ambasadorem lub darczyńcą. Możecie także przyłączyć do wydarzenia na Facebooku: #KlasykaDlaSmyka.

Wiem, że część z Was, m. in. Kasia z YellowPear, Aga z Bocian drogę zgubił i Karolina z Nasze Bąbelkowo - również przyłączyły się do tej akcji. Może ktoś jeszcze chciałby się przyłączyć? 

Osobiście wyznaję zasadę, że dobrze jest pomagać innym i niezależnie od tego jaka jest to forma pomocy - warto czynić dobro i wyciągnąć rękę do drugiego człowieka. Wierzę w to, że akcja #KlasykaDlaSmyka spowoduje, że u nie jednego dziecka pojawi się uśmiech na twarzy.

3 komentarze

  1. Baaardzo, baaardzo dziękujemy za ten tekst! :)

    Mamy nadzieję, że trafi do jak największej liczby osób! <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudowna akcja, z pewnością będzie cieszyła się powodzeniem. Ja już czekam na kolejne "rozdanie", bo gdzieś umknęła mi lutowa zbiórka w naszej czytelniczej grupie. :/

    OdpowiedzUsuń

TOP